Senuto: co to jest? Jak dzięki tej aplikacji poprawić działania SEO?

Pozycjonowanie stron stało się dziedziną, w której ciężko odnieść sukces bez wykorzystywania specjalistycznych narzędzi. Jedną z ważnych aplikacji wspierających SEO, jest Senuto. Co to jest, jak skutecznie wykorzystywać te oprogramowanie, wyjaśniamy w poniższym poradniku.

 

Senuto: co to jest?

 

Senuto to kompleksowe narzędzie pozwalające realizować działania w różnych obszarach SEO. 

senuto co to jest

Źródło: senuto.com

Dzięki Senuto przeprowadzimy następujące działania:

  • Analiza widoczności strony w wynikach wyszukiwania (monitorowanie pozycji poszczególnych podstron, zmiany pozycji w czasie):
  • Analiza strony na tle konkurencji;
  • Przegląd słów kluczowych (dostęp do bazy słów kluczowych Senuto, analiza sezonowości);
  • Budowanie słów kluczowych typu long-tail na podstawie głównych fraz;
  • Monitorowanie działań SEO (codzienne raporty dotyczące pozycji w SERP, śledzenie efektów działań, indentyfikacja kanibalizacji słów kluczowych w obrębie strony);
  • Przygotowywanie działań content marketingowych (sugestie pomysłów na bloga, analiza konkretnych pytań wyszukiwanych przez użytkowników Google);

To oczywiście tylko część funkcjonalności, jakie oferuje platforma Senuto. Te powyżej wydają się najistotniejsze z punktu widzenia właściciela firmy, czy też szefa działu marketingu.

Jak wygląda korzystanie z Senuto?

 

Senuto to platforma funkcjonująca w modelu SaaS. Korzystanie z niej jest możliwe za pośrednictwem okna przeglądarki internetowej.

Funkcjonalności oprogramowania zostały pogrupowane w obrębie trzech modułów.

1. Analiza widoczności słów

 

Funkcjonalności tego modułu są kluczowe w przypadku firm, które stawiają na content marketing i tworzenie wartościowych treści dla użytkowników Google, jak i tych, które skupiają się typowo na działaniach zorientowanych wokół e-commerce.

 

Dzięki analizie prowadzonej w ramach modułu Analiza widoczności słów można sprawdzić, jak adresy w obrębie domeny wypadają w wynikach wyszukiwania, a także poznać zmiany ich pozycji w SERP-ach na przestrzeni minionych miesięcy. Dodatkowo można tu też sprawdzić, czy występuje zjawisko kanibalizacji w obrębie naszej strony.

 

Oprócz tego, moduł ten pozwala zbadać pozycje konkurencji na poszczególne frazy — również te, na które pozycjonujemy naszą stronę. 

2. Baza słów kluczowych

 

Ten moduł pełni tę samą funkcję, co większość popularnych narzędzi do researchu słów kluczowych, jednak jego funkcjonalności są bogatsze, niż w przypadku darmowych rozwiązań. Funkcjonalności bazy słów kluczowych pozwalają odszukać frazy kluczowe długiego ogona i pokazać frazy powiązane semantycznie, jak również wskazywać frazy pozwalające budować topical authority strony.

3. Monitoring

 

Moduł ten służy do analizy skuteczności prowadzonych działań SEO. W zakładce monitoring możemy sprecyzować konkretny zestaw słów kluczowych, które chcemy stale monitorować. 

Dodatkowe funkcjonalności

 

Senuto zapewnia marketerom szerokie możliwości integracji z innymi aplikacjami. Narzędzie można z łatwością zintegrować z Google Analytics, jak również Google Search Console. 

 

Jest tu również możliwość ustawienia powiadomień przychodzących na maila lub na Slacka, dzięki, którym można mieć natychmiastowy wgląd w zmiany, jakie następują w obrębie monitorowanych pozycji.

senuto słowa kluczowe

Źródło: senuto.com

Czy warto sięgnąć po Senuto?

 

Trzeba sobie zdawać sprawę, że Senuto nie jest kombajnem, dzięki któremu będziemy mogli realizować wszystkie działania SEO dotyczące strony. Powiedzmy sobie szczerze: Takie narzędzia nie istnieją.  

 

Niemniej, jeśli chcemy na poważnie podjąć działania pozycjonerskie i precyzyjnie monitorować ich efekty, korzystanie z Senuto jest doskonałym wyborem. Dzięki niemu skutecznie będziemy mogli realizować zadania związane ze słowami kluczowymi, monitoringiem pozycji w wynikach wyszukiwania, jak również content marketingiem.

Który pakiet wybrać?

 

Jeśli jesteśmy właścicielami pojedynczej strony, lub zarządzamy pojedynczą stroną firmową, plan Essential  w zupełności nam wystarczy. Jeśli zaś chcesz prowadzić działania pozycjonerskie na nieco szerszą skalę — content marketing w obrębie zewnętrznych blogów, e-sklep z 1000-ami produktów — wtedy warto również zastanowić się nad planem Standard.

 

Podsumowując, bez względu na to, który pakiet uważasz za przydatny w Twojej działalności, dostęp do Senuto powinien znacząco podnieść efekty działań pozycjonerskich. Uważamy, że z płatnych narzędzi do SEO, Senuto jest tym, najbardziej wartym uwagi.

Podobało się? Zapisz się na newsletter

Autor wpisu

Konrad Jałoszyński

Digital Marketing Expert

Certyfikowany specjalista DIMAQ Professional, międzynarodowego standardu kwalifikacji digital marketingowych. Doradca Google i PFR w programie Firmy Jutra. Autor publikacji dla prasy branżowej np. nowymarketing.pl. Swoje wieloletnie doświadczenia zdobywał w pracy dla największych podmiotów, takich jak Toyota, Generali, Impel Group, a także w samodzielnie rozwijanych projektach biznesowych. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt z sukcesem wdrożonych projektów internetowych oraz przeprowadzonych kampanii marketingowych. Posiada szeroką wiedzę z zakresu e-marketingu. Tworzy strategie komunikacji marketingowej dla marek i produktów. Buduje lejki marketingowo-sprzedażowe.

   

Potrzebujesz wparcia?

Formularz kontaktowy

Zobacz ostanie wpisy na blogu

24 miesiące do podium w branży usług porządkowych

24 miesiące do podium w branży usług porządkowych

Poniżej prezentujemy case study marki eClear, która swoją działalność rozpoczynała od zera w 2014 roku, a dziś jest jedną z najlepiej zauważalnych w internecie firm z branży usług porządkowych. Siłą napędową działań z obszaru marketingu było wykorzystanie narzędzi SEO...